A+ A A-

Selectie antreprenor pentru start-up intreprindere de economie sociala

In vederea dezvoltarii unui atelier de confectii si produse handmade se angajeaza manager in urmatorele conditii:
Persoana motivata, dinamica, responsabila, cu un puternic spirit antreprenorial, capabila sa isi utilizeze talentul pentru a creste si dezvolta un start-up.

Urmarim:

- cunostiinte in domeniul business, preferabil studii superioare, care sa cuprinda formare echipe si selectie personal, capacitate de organizare a oamenilor si proceselor, creativitate, abilitati de negociere si experienta in vanzari. Produse realizate actualmente https://atelierproduse.wordpress.com/

- dorinta de a imbina impactul de business cu impactul social

- capacitatea de a atinge pragul de rentabilitate (break-even) in max 5 luni de la inceperea activitatii.

Responsabilitati:
•    Propune si participa activ la redefinirea strategiei anuale de dezvoltare si marketing si identifica cele mai avantajoase forme de promovare a produselor si serviciilor;
•    Dezvolta si implementeaza planul operational conform strategiei.Coordoneaza elaborarea planurilor de activitate in concordanta cu strategia de dezvoltare;
•    Coordoneaza  procesul de productie si cel de vanzare si se asigura de eficienta si eficientizarea acestora;
•    Urmareste procedurile pentru efectuarea achizitiilor, si asigura necesarul de materiale pentru productie;
•    Concepe si asigura implementarea fluxul de productie si respectarea termenelor de livrare;
•    Urmareste calitatea produselor realizate si eficientizeaza activitatea din punct de vedere economic si urmareste obtinerea sustenabilitatii;
•    Planifica participarea atelierului la targuri de specialitate si evenimente de promovare a produselor;
•    Propune conducerii organizatiei idei privind dezvoltarea de noi produse, imbunatatirea celor existente, noi colaborari si gasirea de canale noi de distributie si eficientizare a proceselor;
•    Realizeaza ROI-ul si fisele de post pentru fiecare punct de lucru din schema organizationala a atelierului;
•    Realizeaza si coordoneaza activitatea de mentenanta si modul de utilizare a tuturor mijloacelor fixe, elaborand si instructiunile de folosinta;
•    Urmareste indeplinirea normelor de protectie a muncii in cadrul atelierului;
•    Realizeaza si depune la timp documentele de raportare lunara a activitatii stabilite in acord cu conducerea organizatiei si cele impuse de cerintele legale;
•    Colaboreaza cu echipa de proiect, conducerea si personalul organizatiei.

Cerinte:
•    Studii preferabil superioare/masterale sau experienta anterioara in domeniul business ;
•    Experienta in vanzari anterioara este avantaj;
•    Experienta anterioara intr-o pozitie de conducere proiect/echipe de lucru poate fi un avantaj;
•    Gandire strategica, abilitati excelente de comunicare, relationare, managementul eficient al echipei;
•    Cunostinte bune de operare PC;
•    Persoana motivata pentru a activa in domeniul de business, spirit antreprenorial, dinamica, inovatoare, orientata spre rezultate.

Localizarea postului: Galati in cadrul unei echipe care va include si persoane din grupuri vulnerabile si/sau cu dizabilitati ca parte sociala de dezvoltare a proiectului;

Program de lucru: 8 ore /zi . Disponibilitate de deplasari pana la 30% din timpul de lucru. Disponibilitate pentru flexibilitatea programului in special in caz de targuri si expozitii, deplasari.

Salariul: Competitiv.

-    CV in format european
-    scrisoare de motivatie de maxim 1 pagina A4 – Arial 10
-    un document cu creionarea unei strategii de dezvoltare pentru un start-up-ul atelierului de produse – minim 1 pagina A4.- Arial 10, pana la data de 31 august 2015.
Start-up-ul va fi finantat pana in luna decembrie 2015 in cadrul proiectului POSDRU ”$E$-Sustinere Economica si Sociala pentru persoane vulnerabile”, urmarindu-se ca apoi sa isi asigure sustenabilitatea.
Persoanele preselectate pentru interviu vor fi contactate. Va rugam sa ne anuntati orice conditii care ne-ar face imposibila contactarea dumneavoastra in aceasta perioada.

Mai multe din această categorie: « HELP PORTRAIT O ZI DIN VIATA LUI ROBERT »

SPONSORI SI PARTENERI